Hizmet Sozlesmesi

Son Güncelleme: 26 Ekim 2022

Central Hosting - Hizmet Politikası

Hizmet Sözleşmesi ve İade Koşulları

1.) Bu sözleşme müşterinin www.centralbilisim.com / my.centralbilisim.com internet sitesine kayıt olması ve taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt eder

2.) Central Hosting Bilişim Hizmetleri, gerek gördüğünde sözleşme koşullarını her an güncelleyebilir.

3.) Sözleşmenin en güncel hali www.centralbilisim.com internet sitesinde bulunan halidir ve en günceli hali geçerli kabul edilir.


Hesap Açılışı

Ad, Soyad, T.C. Kimlik Numarası, E-Posta gibi değiştirilemez müşteri bilgilerini ilk kayıtta doğru bir şekilde yapmanız sizin sorumluluğunuzdadır. Hesabınıza erişemediğiniz taktirde bu bilgilerin değişemeyeceğini unutmayınız, tüm sorumluluk size aittir.

T.C. Kimlik Numarası kontrolü tckimlik.nvi.gov.tr üzerinden yapılmaktadır, herhangi bir şekilde şahıs doğruluğu haricinde bu verinin kaydı yapılmamaktadır.


Kimlik Bilgilerinin Saklanması ve Paylaşılması

CentralBilisim.com üzerine her kayıt olmak isteyen müşteri, kimlik bilgilerini tarafımıza paylaşmak zorundadır. Herhangi bir aksi durumda firmamız sorumlu tutulmaması için bu bilgilerin gerekliliği yüksektir. Central Hosting herhangi bir şekilde kimlik bilgilerinizi paylaşmaz, paylaştırmaz.


İnternet Kullanım Verileri

Tüm kayıtlar network sistemlerimiz üzerinde aktif bir şekilde veritabanında tutulmaktadır, karşı taraf ve tarafımızca araştırıldıktan sonra işlenmiş herhangi bir suç sorumluluğunuz altındadır.


Kötü Amaçlı Program / Korsan Yazılım

Kötü Amaçlı / Korsan Yazılım kullanımı tamamen sizin sorumluluğunuzdadır, herhangi bir aksi durumda Central Hosting sunucunuzu / hostinginizi kapatma hakkına sahiptir.


Sunucu Üzerinden Saldırı

CentralBilisim.com ip adresleri adınıza tanımlanmaktadır, kimlik bilgileri dahil olmak üzere anlık ve 5 yıllık bir kayıt üzerinden işlenmektedir. Anlık verilerde, o anda ip adresi sizin kimlik bilgilerinize tanımlandıysa tutulmaktadır, uzun süreli kayıtlar tarih aralığı kaydedilerek işlem yapılmaktadır.

Adınıza / kimliğinize kayıtlı IP adreslerinden / adreslerine herhangi bir aksi durumda şikayet / saldırı gönderme işlemlerindeki haklarını CentralBilisim.com gizli tutar.


Paylaşımlı Hostinglerin Kullanılması

Paylaşımlı hostingler son derece üst düzey özel korumalar ve CloudLinux sistemleri ile savunulmaktadır. Herhangi bir üst dizin kullanımı veya shell gibi özel saldırılarda bulunmak kullanıcı sorumluluğundadır, bu gibi durumlar özellikle CDN sistemlerimiz sayesine engellenir ve takibi yapılır.


Sanal Sunucu Adil Kullanım Kotası

Sanal Sunucularda size verilen CPU oranını sürekli olarak %100 olarak kullanamazsınız. Diğer sunucuların performanslarını etkilemeyecek şekilde kullanım sağlayabilirsiniz aksi takdirde ilk seferde ihtar ikinci seferde hizmetinizi askıya almak zorunda kalırız. Central Hosting bu gibi durumlarda sorumluluk kabul etmez!


Paylaşımlı Hosting Hizmet Sınırı

Hostingler kesinlikle dosya barındırmak için kullanılamaz, kontrol panelimizin tarama özelliği sayesinde yüksek (1 GB Üstü) .zip, .rar vb. gibi dosyalar geri getirilemeyecek şekilde sistem üzerinden silinir. Sadece özel yapım scriptler ve hazır uygulamalar barındırılabilir.


Ödeme Bilgileri

Yaptığınız ödemeler hangi tür olursa olsun sistemimiz üzerinde kayıt altına alınmaktadır, banka hesabı veya kredi kartı bilgilerinizin bir kısmı (Tamamı Değil, bkz. Kredi Kartı Numarasının Son Dört Hanesi ve Kart Sahibinin Adı Soyadı) veritabanımızda saklanmaktadır. Aksi durumlarda tüm sorumluluk ödeme yapan müşteriye aittir.


Yedekleme ve Veri Kaybı

Central Hosting üzerinden aldığınız hizmetlerde yedekleme gibi opsiyonel özellikler belirtilmez ise herhangi bir şekilde verileriniz yedeklenmez, bu gibi durumlarda sorumluluk size aittir. Paket yanında verilen veya opsiyonel bir şekilde yedekleme hizmeti verdiğimiz ürünlerimiz en az haftada bir olmak üzere yedek disklerimiz üzerinde yedeklenmektedir. Ani kesintilerde ve kullanıcı hatalı işlemlerde sorumluluk size aittir.


Uptime Garantisi

Central Bilişim olarak müşterilere bir Uptime (Aktiflik) garantisi vermek zorundayız, veri merkezimizin bize sunmuş olduğu yedekli sistemler sayesinde aktiflik süremiz %99,75 olarak Tier 3 alt yapısında hizmet sunmaktadır


Teknik Destek

Central Bilişim profosyonel olarak hizmetleri opsiyonel olarak sunmaktadır, kurulum gibi basit işleri sizin için ücretsiz bir şekilde sağlıyoruz. Ancak formatlama problem çözme gibi işlemler yoğunluk oluşturduğundan dolayı opsiyonel seçeneklerimiz arasındadır. cPanel optimizasyonu ve formatlama gibi teknik sorunlarda bizden opsiyonel bir şekilde destek talebinde bulunabilirsiniz.


Fiyat Değişimi

Central Bilişim kura bağlı olarak fiyat değişikliğine gitme hakkını gizli tutar. Fiyat değişikliğine gidildiğinde aktifinde yer alan müşterilerine bir sonraki fatura dönemine kadar fiyat garantisi verilmektedir. Yeni siparişler o anki fiyat değişiminden yararlanmış ürünlerin, güncel fiyatlarından işlemleri yapılmaktadır. Eski siparişlerdeki paket yükseltme işlemlerinde güncel fiyatlar alınır. Ekstra olarak paket düşürme mevcut değildir.


Hizmet Para İadesi

Hizmet iptal sözleşmesine göre işlemler gerçekleştikten sonra en geç 3 (üç) iş günü içerisinde web site aktifinde yer alan hesabınıza kredi iadesi yapılır. İptal edilen süre ve hizmet ücretleri hesaplanır ve tarafınıza iletilir ve ardından kabul ederseniz iade işlemleri başlatılır.

Kullanıcılar kredi aktifindeki ücreti her türlü hizmette kullanabilir, kredi satışı gibi yasaklı işlemlerin yapılmasında kullanıcı kendinden sorumludur.


Kredi Satışı

Müşteriler arası kredi satışı kesinlikle mümkün değildir, eğer ki hesabınızı başka kişilerle satış olarak paylaşırsanız yapacağı işlemlerden siz sorumlusunuzdur. Bunu engellemek amacıyla Central Hosting, müşteriler arası hizmet ve kredi aktarımı hizmetini sağlamamaktadır. Krediyi veya hizmeti farklı müşterilerden alıp dolandırılan müşterinin hakları Central Hosting Bilişim Hizmetleri sorumluluğunda değildir.


Alan Adı Kaydı ve İptali

Alan adları Central Hosting üzerinden kayıt edildikten sonra herhangi bir şekilde iptal edilmesi söz konusu değildir, bilgilerinizi tam ve düzgün girdiğinize emin olun. Çoğu alan adında bilgilerin güncellenmesi firmamız tarafından desteklenmemektedir.


Yasaklı İçerik Bildirgesi ve Kötüye Kullanım

Dışarıdan herhangi bir şekilde kanıtlanmış olarak yasaklı içerik veya kötüye kullanım gibi söz konusu şikayetler firmamıza ulaşırsa sunucu iptaline kadar işlemler gerçekleştirilecektir. Yasaklı içerik ve Kötüye Kullanım müşteri sorumluluğundadır.

Yasaklı İçerik ve Kötüye Kullanım Bildirimi İçin: [email protected] mail adresine E-Posta gönderebilirsiniz. Talebiniz en geç 7 (Yedi) iş günü içerisinde cevaplanır.


Telif Hakları

Marka kullanımı ve çalıntı içeriklerle ilgili işlemleri firmamız engelleyebilmektedir, marka tescil sahibi tarafımıza ulaştığında sunucu kapatma veya hosting iptal gibi işlemleri firmamız gerçekleştirebilir. Bu gibi durumlarda hizmet iptalinden sonraki adımlarda anlaşma yoluna ancak marka tescil sahibi ve kullanıcılar gidebilir, herhangi bir şekilde Central Hosting aracılık yapmaz.

Telif hakkı bildirimleri için: [email protected] mail adresine E-Posta gönderebilirsiniz. Talebiniz en geç 15 (onbeş) iş günü içerisinde cevaplanır.


Ücretin Ödenmemesi

Ücreti ödenmeyen ve son ödeme tarihi geçmiş olan faturalar için eğer müşteri ek süre ister ise bir süre tanımlanır ve yine ücretin ödenmemesi halinde fesih veya iptal işlemleri gerçekleştirilir. İletişim sürecinde herhangi bir kanal kullanılabilir (bkz. E-Posta, Telefon). Düzenli ödemelerini yapan ve geciktirmeyen müşterilerimiz için üç günlük bir bekleme süresi yapılabilir ancak bu durum herhangi bir şartta geçerliliğini sürdürmeyebilir.

Ücret ödenmemesi sonucunda iptal veya fesih edilen hizmetler gün içerisinde geri getirilemeyecek şekilde silinir. Kullanıcı paneline sonlandı olarak yansıtılır, bilgilerin veya verilerin kaybolmasından Central Hosting sorumlu değildir.

İlgili hizmetlerin ödenmediği gün müşteriyi uyarmaksızın ve de verileri yedekleme yapmaksızın hizmeti geri döndürülemez şekilde sonlandırma hakkına sahiptir.


İADE KOŞULLARI


Cayma Hakkı:

Alıcı (Müşteri); satın aldığı hizmetin kendisine teslim tarihinden itibaren aşağıdaki maddeler ile belirtilmiş koşullar ve sürelere bağlı kalarak, Satıcı (Central Hosting Bilişim Hizmetleri)’a destek talebi üzerinden bildirmek şartıyla hizmeti reddederek sözleşmeden iade hakkını kullanabilir.

- VDS ve Game server sunucularınız için 7 gün içerisinde iade isteyebilirsiniz. 7 gün içerisinde iade istediğiniz taktirde hizmet için ödenen tutarın %75 geri iade edilir.

VDS ve Oyun sunucusu hizmetlerinin kullanımı:

- Belirli bir oyun kategorilerinden satın almış olduğunuz herhangi bir hizmet yalnızca seçmiş olduğunuz kategorinin oyununu çalıştırmak amaçlı kullanılır, Başka bir amaçla kullanımı tespit edildiğinde,

- Türkiye lokasyon VPS - VDS - Dedicated hizmetlerinde upload / download işlemleri tespit edildiğinde,

- Saldırı çıkışı, TCP-UDP-DNS-PİNG FLOOD vb. saldırı methodları ile illegal faaliyetler düzenlendiğinde

CPU stresser tarzı programlar ile işlemciyi kasıtlı bir şekilde yük bindirildiğinde

- 7/24 %100 İşlemci kullanımı yapıldığında,

- Yönetim inisiyatifine bağlı olarak işlemci limitlendirmesi yada hizmet sonlandırması uygulanır. Para iadesi yapılamaz, 7 günlük iade koşulu geçerliliğini yitirir.


Cayma Hakkı Kullanılamayacak Hizmet ve Durumlar:

- VPN / Proxy hizmetleri, yurt dışı internet sağlayıcıları tarafından tedarik edildiği ve yine yurtdışı internet sağlayıcısı hizmet sözleşmelerine bağlı kalındığı için iade işlemi mümkün olmamaktadır.

- Alan Adı (Domain), Fiziksel Sunucu kiralama, Sunucu barındırma hizmetlerinde iade işlemi mümkün olmamaktadır.

- Müşteri, Central Hosting Bilişim Hizmetlerin'den aldığı Hosting hizmeti çerçevesinde SPAM E-Posta gönderemesi durumunda,

- İnternet kullanıcılarını içerik, sıklık yada dosya boyutu açısından rahatsız edecek eposta gönderimleri yapıldığında,

- İnternet kullanıcılarına istekleri dışında toplu ticari tanıtım eposta gönderimleri yapıldığı durumda

- Oyun / Webscript amacı ile alınan hosting hizmetlerinde ilgili oyunun Central Hosting bünyesinde barındırılmadığı tespit edildiğinde,

- Yoğun saldırı sebebiyle Web Hosting hizmetlerinin kullanılamaz duruma geldiği fark edildiğinde, Central Hosting, Web Hosting hizmeti satın aldığı müşteriyi uyarmaksızın hizmeti askıya alabilir ve/veya hosting sözleşmesini tek taraflı olarak fesh edebilir. Bu tip bir sözleşme feshi durumunda müşteri ye geri ücret ödemesi yapılmaz.


Bakiye Çekimi

- Satış ortaklığı ve hizmet iadesinden eklenen bakiyelerin hiçbiri kullanıcıya iade edilmemektedir, hesabınızın kredisine eklenen bakiyeler her zaman Central Hosting Bilişim Hizmetlerinde kullanılır

- Hesabınızdaki Bakiye’yi gerçek paraya çevirmeyi talep edemezsiniz. Bizler ödeme yöntemi sunan firma değiliz. Ya da herhangi ödeme yöntemi sunan firmayla rekabet amacımız bulunmamaktadır. Bakiye ile sadece Central Hosting ürünleri satın alabilirsiniz. Eklemiş olduğunuz bu bakiye bizden ürün satın almanız için size sunulan kolaylıktır.


Ticari Amaçlı SMS Gönderimi

Bu kullanım şartlarını kabul ettiğinizde Central Hosting'in size ticari amaçlı SMS gönderebileceğini de kabul etmiş sayılırsınız.


Ticari marka lisansı olmadan bağlantı kurmak için Central Hosting logosunun veya diğer sanat eserlerinin kullanılmasına izin verilmeyecektir.